Блог #ВАРТОЖИТИ

У цьому блозі психологи-волонтери кол-центру #ВАРТОЖИТИ простими словами розповідають про те, як ви можете полегшити свій емоційний стан у важкі часи, підтримати себе та своїх близьких. 

Illustration

Як зберегти власний спокій і дружбу в умовах постійних ср*чів?

Як зберегти емоційну рівновагу та стосунки з близькими людьми, яких ми сьогодні не розуміємо? Як спілкуватися, коли у вас різні погляди на службу у війську, на допомогу армії чи на вибір мови спілкування? Чому срачі з соцмереж переходять у наші чатики, і ми сваримося навіть з близькими друзями?

Illustration

Стосунки батьків і дітей під час війни

Усім батькам обов'язково до перегляду. Як допомогти дитині\підлітку впоратися із кризами та проблемами під час війни? Як забезпечити дітям стабільність та безпеку, яких вони очікують від батьків, коли під час війни ми і самі цього не маємо?.. Чому не варто “годувати” дітей “сніданками” про швидке повернення додому? Як дитині не втратити зв’язок із татом чи мамою, які захищають Україну?

Illustration

Кохана людина на службі. Як зберегти близкість?

Під час війни для багатьох пар розлука стала вимушеною реальністю. Хтось пішов на фронт зі зброєю в руках, а хтось залишився вдома або виїхав у безпечний регіон. Буває й так, що подружжя військових служить у різних підрозділах та не бачиться. Зрештою, якою б не була причина розлуки, коханим доводиться миритись із відстанню та попри все тримати зв’язок та близькість. 

Illustration

Мій дім в окупації. Як жити з цією втратою?

Коли твій дім в окупації – це невизначена втрата, адже ми перебуваємо в очікуванні, і психіка не може почати процес горювання. Як пережити та прожити втрату рідного дому через окупацію — говоримо із психологинями-волонтерками лінії психологічної підтримки цивільних, онкопацієнтів та їхніх близьких всеукраїнського кол-центру #ВАРТОЖИТИ.

Illustration

Техники стабілізації психологічного стану

Як заспокоїтися під час тривоги та бути в ресурсі, незважаючи на стрес? Де взяти сили для того, щоб стабілізувати психологічний стан, свій та тих, хто поряд? Знайомимо вас з ізраїльським протоколом самодопомоги «Чотири стихії».

Illustration

Як прийняти діагноз онкологічного захворювання?

Сьогодні Всесвітній день боротьби проти раку. Діагноз може застати зненацька, і тоді розмови, що «це треба прийняти» можуть неабияк дратувати. Насправді прийняття – це помічник у лікуванні. 

Illustration

Як це все витримати? Особистий список психолога

Нас всіх хитає – від втоми та зневіри до надії, і навпаки. На початку війни ці «гойдалки» відчувалися протягом одного дня, зараз це періоди. На жаль, не існує універсального рецепту «як під час війни завжди залишатися на позитиві». Але є різні «інгредієнти», з яких кожен з нас може зібрати свій власний рецепт «як пережити період невизначеності». 

Illustration

Мене цькують у війську. Як запобігти?

Як себе поводити, якщо тебе цькують та принижують на службі? Що робити, якщо ти є свідком знущання над іншою людиною? Як правильно реагувати та де шукати підтримки? Нестатутні взаємини зазвичай носять систематичний характер і направлені на приниження честі та гідності військовослужбовця. І у більшості випадків про них мало хто готовий повідомляти.

Illustration

Як і навіщо дозволити плакати собі та іншим?

Чи знаєте ви, що сльози сприяють виробленню енкефалінів – речовини, що за своєю дією подібна на морфін – тобто знижує больові відчуття. Разом зі слізьми з організму виводяться токсини і гормони стресу, очищуючи при цьому як поверхню очного яблука, так і весь організм.

Illustration

Як пережити втрату коханої людини?

Як мені далі жити? І навіщо? Чи є сенс у житті? Чи зможу я справитися з новими викликами? Чи можна взагалі отримувати радість від життя, від дітей і т.д. після втрати? – схожі запитання виникають у кожного, хто переживає загибель коханої людини. Як підтримати себе та допомогти собі прожити цю втрату?

Illustration

Страх майбутнього та способи його подолання

Що буде завтра? За тиждень, місяць, рік? Невідомо. І це лякає, викликає тривогу, заважає жити та рухатися далі, пробувати, помилятися і пробувати знову. Але ми можемо контролювати та керувати цим страхом. Як це робити? – говоримо з психологинею Ольгою Кабицькою — волонтеркою лінії психологічної підтримки цивільних та онкопацієнтів всеукраїнського кол-центру #ВАРТОЖИТИ.

Illustration

Зло в телефоні. Як перетравлювати новини?

Якщо ти теж несвідомо постійно тягнешся до телефону, щоб отримати нову порцію новин чи щоб слідкувати за вильотами та траєкторіями ракет, то цей епізод подкасту точно для тебе. Ми не можемо без телефону, ми не можемо випасти з інформаційного поля, ми так відчуваємо більшу безпеку, але як при цьому залишатися спокійними? 

Illustration

Де брати сили та енергію після ночі обстрілів?

Пам’ятай: ціль ворога – зламати нас. Тобто посіяти паніку, забрати радість та надію, знищити гідність і можливість контролю, перетворити дорослих людей на маленьких заляканих дітей. Щоб ми самі стали «людьми маленькими», такими як наші сусіди. Але ми цього не допустимо. Тому давай спробуємо поновити свою енергію, бо такі атаки дуже виснажують наші психічні ресурси.

Illustration

Психологи лінії підтримки військових та їхніх близьких #ВАРТОЖИТИ пройшли чергове навчання

Наші психологи кол-центру #ВАРТОЖИТИ завжди спраглі до нових знань та навичок. У передріздвяний тиждень фахівці, які працюють у кол-центрі на лінії психологічної підтримки військових та їхніх близьких, пройшли унікальне навчання, яке провів психолог, КПТ терапевт, майор Армії оборони Ізраїлю, який брав участь у бойових операціях, проживав поранення та втрату побратимів і підлеглих. 

Illustration

Як пережити прийдешні свята? Як пережити все це, коли нема сил та бажання ані святкувати, ані радіти 

«Де святкуватимеш?» від друзів, реклами різдвяних подарунків, магазини зі святковими сукнями, вуличні гірлянди — звідусіль нам зовсім не прозоро натякають, що грудень — місяць «святкувань, див, бажань, веселощів». І ніби кожен із нас має обов'язково вписати себе в ці святкові плани, а саме: радіти, писати бажання, підбивати підсумки року, купувати подарунки. 

Illustration

Я – мама-військова. Як запобігти конфліктам із дітьми, живучи на відстані?

Коли жінка – мати-військова, і вимушена на певний час залишити свою родину, дітей та передати догляд за дітьми своїм батькам, важливо, які стосунки були з батьками раніше. Чи ви проживали разом чи окремо та як часто внуки спілкувалися з бабусями/дідусями. Відсутність мами для дітей – це складно і потребує багато зусиль, розмов для збереження та підтримання контакту зі сторони мами.

Illustration

Тривожні думки: розуміння, подолання та заспокоєння

Абсолютно нормально відчувати тривогу, особливо у наших теперішніх обставинах невизначеності. Однак, коли тривожні думки стають настільки нав'язливими, що заволодівають нашим розумом, вони можуть впливати на якість нашого життя та загрожувати нашому психічному здоров’ю. 

Illustration

До Дня волонтера. Правила збереження власного ресурсу для допомоги іншим

Ми дякуємо кожному волонтеру і волонтерці за ваш неоціненний внесок у нашу боротьбу і майбутню Перемогу! Сьогодні ми хочемо подбати про вас і про ваш стан, тому зібрали для вас правила збереження власного ресурсу для допомоги іншим. 

Illustration

4 табу у взаємодії із батьками дітей-онкопацієнтів. Як їх підтримати правильно?

Що робити, коли близька людина зіткнулася з випробуванням - її дитині поставили онкодіагноз. Як підтримати правильно, та що не варто говорити/робити? Перш за все: важливо надавати підтримку іншій людині орієнтуючись не на власну тривогу, а на потребу саме цієї людини.

Illustration

Життя в окупації. Про що говорити з людьми на деокупованих територіях?

Не питай «Як там було?» людину, яка пережила окупацію. Чому не варто, і як правильно спілкуватися з людьми з окупованих територій? Та як це — жити під контролем ворога? Розповідь від першої особи — від психологині кол-центру #ВАРТОЖИТИ — Анастасії Воробйової, яка півроку прожила в окупації у Новій Каховці. 

Illustration

Він зрадив, поки я закордоном. Як пережити?

За перші півроку 2023 року в Україні кількість зареєстрованих шлюбів скоротилася на 17% порівняно з показниками 2022 року. На жаль, частими є ситуації, коли жінка із дітьми, яка виїхала закордон заради безпеки, дізнається про те, що чоловік її зраджує.

Illustration

Підлітки в евакуації: проблеми адаптації

Адаптація до нового середовища під час війни — справа нелегка для всіх — і дорослих, і дітей. Підліткам особливо важко змиритися з неочікуваними змінами місця проживання, умовами навчання, із неможливістю зустрітися з друзями.

Illustration

Панічні атаки. Що це таке? Як їх розпізнати і що з ними робити?

Говоримо з психотерапевтом Володимиром Станчишиним про те, чи панічні атаки - це нормально? Як впоратися в моменті атаки? Як допомогти собі позбутися панічних атак? До кого звернутися по допомогу?

Illustration

Гнів. Як із ним жити та як допомогти собі впоратися?

Як справитися з гнівом, злістю, коли читаєш нестерпні новини? З початком російського вторгнення ми змінилися, та змінилася наші емоційні реакції. Нас ніхто не готував до цієї нестерпної реальності, і психіка кожного адаптується та проживає все це по-своєму.

Illustration

Травма, інвалідність. Як прийняти і як жити далі?

Травми, отримані на війні – душевні та фізичні – змінюють життя військових та їхніх родин на «до» та «після». Якщо душевні травми впливають на поведінку та думки людини, то фізичні – це візуальні зміни, які важко усвідомити та змиритись. 

Illustration

Я вигорів/ла. Втомився/лася. Що робити?

Неозброєним офіційною статистикою оком можна помітити, що чимала кількість людей навколо нас переживають ментальну втому та вигорання. Говоримо про те, як знизити рівень стресу, підвищити власну ефективність та покращити якість життя. 

Illustration

Вплив бойового досвіду на сексуальне життя військових

Якщо ви думаєте, що питання про секс у військових не на часі, то ви не були у ситуації, в якій знаходяться дуже багато наших військових. Важливо усвідомлювати і проговорювати з психологом свої проблеми та нерозуміння щодо повернення до сексуального життя після поранення чи бойового досвіду.

Illustration

Міфи про рак, які досі існують в суспільстві

Рак – одне з найдавніших захворювань в історії, від якого страждали навіть динозаври. На жаль, деякі міфи про рак ми досі тягнемо з минулого, тоді як медицина іде вперед просто зараз. Часто саме вони зупиняють багатьох на шляху до одужання. Пропонуємо їх спростувати разом.

Психологи кол-центру #ВАРТОЖИТИ

Illustration

Наталія Поцелуєва

Керівниця лінії психологічної підтримки військових та їхніх близьких кол-центру #ВАРТОЖИТИ.
Клінічний психолог. Травмофокусований терапевт, фахівець з ПТСР. Інтегративний психотерапевт. Психосексолог.
Членкиня Національної психологічної асоціації. Членкиня ГО "Українська психоонкологічна асоціація". Випускниця Навчального центру МАШАВ Міністерства іноземних справ Ізраїлю та Ізраїльської коаліції травми з теми "Психологічна підтримка військових та їх родичів".
Напрямки роботи:● військові● родичі військових● дорослі та підлітки, які зазнали фізичного та психологічного насилля, в тому числі сексуального● сімейне парне консультування● дорослі онкопацієнти● родичі дорослих онкопацієнтів
Консультація онлайн та очно (м. Київ):E-mail: ten.rku%4031kitanFacebook

Illustration

Тетяна Уварова

Керівниця лінії психологічної підтримки військових та їхніх близьких кол-центру #ВАРТОЖИТИ.
Практичний психолог вищої категорії.
Досвід роботи у сфері психічного здоров'я - більше 15 років. Досвід роботи з військовослужбовцями, що мають обмеження життєдіяльності внаслідок травм і захворювань, пов'язаних із захистом Батьківщини - більше 8 років.
Членкиня Інтернаціональної Асоціації Схема-Терапії (ISST). Членкиня ГО "Українська психоонкологічна асоціація".
Напрямки роботи:● військові● родичі військових● дорослі онкопацієнти● родичі дорослих онкопацієнтів● дорослі пацієнти з психічними хворобами● родичі пацієнтів з психічними хворобами
Консультації онлайн та очно (м. Суми):E-mail: au.i%40TavoravU

Illustration

Ольга Муха

Керівниця лінії психологічної підтримки онкопацієнтів та кризового консультування кол-центру #ВАРТОЖИТИ.
Інтенсивна травматерапія. Арт-терапія в роботі з дітьми. Досвід роботи з родинами, в яких діти хворіють на онкологічні захворювання. Членкиня ГО "Українська психоонкологічна асоціація". Волонтерка в БО «Благодійний фонд паліативної допомоги "ЛаВіта".
Напрямки роботи:● дорослі онкопацієнти,● родичі дорослих онкопацієнтів,● родичі онкопацієнтів дітей,● клієнти без історії онкологічної хвороби
Консультація онлайн:Телефон, Viber: +380963248836Facebook

Хочете бути в курсі подій проєкту #ВАРТОЖИТИ?

Підпишіться на нашу розсилку, щоб дізнатися про наші проєкти та події, а також отримати корисні безкоштовні гайди з психологічної самопідтримки. 

Дякуємо за підписку!


Can't send form.

Please try again later.

Illustration

5522

ТОБІ Є КОМУ РОЗПОВІСТИ.ДЗВОНИ

Всеукраїнський кол-центр безкоштовноїпсихологічної підтримки цивільних та військових українців #ВАРТОЖИТИ

Illustration
Illustration

5522

ТОБІ Є КОМУ РОЗПОВІСТИ. ДЗВОНИ

Всеукраїнський кол-центр безкоштовної психологічної підтримки цивільних та військових українців #ВАРТОЖИТИ

Illustration
Illustration

5522

ТОБІ Є КОМУ РОЗПОВІСТИ. ДЗВОНИ

Всеукраїнський кол-центр безкоштовноїпсихологічної підтримки цивільних та військових українців #ВАРТОЖИТИ

Illustration

Наші партнери

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration

Наші партнери

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration