top of page
blog_n.jpg
Наталія Зерницька
Діагноз: протоковий інфільтративний рак правої молочної залози

Facebook: 
Наталія Зерницька

НАТАЛЮ, РОЗКАЖІТЬ ПРО СЕБЕ. ЧИМ ЗАЙМАЄТЕСЯ У ЖИТТІ?

Мені 45 років, вже довший час працюю бухгалтеркою в комунальному підприємстві. У мене є донечка Тетяна, їй 23 роки і я дуже-дуже її люблю.

ЯК І КОЛИ ВИ ДІЗНАЛИСЯ, ЩО У ВАС РАК?

Це сталося в 2015 році, коли я прийшла обстежити молочну залозу, яка останнім часом дуже боліла і це мене неабияк налякало. Я надто близько приймаю все до серця, сильно хвилююся, ношу все в собі. Розлучення з чоловіком дуже на мене вплинуло психологічно, я тяжко переживала цей період. Далася також взнаки надзвичайна завантаженість на роботі. І як вишенька на торті — рак молочної залози ІІ стадії, але без метастазів і не гормонально залежний, що вже добре.

1 (1).jpg

МОЖЕТЕ ОПИСАТИ СВОЇ ЕМОЦІЇ В ЦЕЙ МОМЕНТ?

Рак — це те, чого я боялася, мабуть, найбільше у своєму житті. Я пройшла дуже багато обстежень в різних лікарнях, надіялась на те, що лікарі все ж помилились і в мене нічого такого страшного немає. Та, на жаль, діагноз підтвердився. Я була дуже розгублена, було безліч запитань: чому саме я, за що це мені таке, як я буду ходити без волосся під час лікування, як я буду виглядати після операції і ще, і ще, і ще....

ЧИ ВАЖКО БУЛО ПОВІДОМИТИ РІДНИМ І БЛИЗЬКИМ? ЯКОЮ БУЛА РЕАКЦІЯ?

Я можу лише здогадуватись, що відчували мої рідні (мама, донька, рідна сестра), коли дізнались про мій діагноз та протягом всього періоду мого лікування і після нього. Але своїх хвилювань вони не показували, навпаки — сильно підтримували.

ЩО ДАВАЛО ВАМ СИЛИ БОРОТИСЯ?

Лікування було дуже важке — 8 хіміотерапій, операція, 25 опромінень. Моментами навіть дихати було важко. Але сили десь бралися, поруч з'являлися люди, які допомагали мені чим могли: підтримували морально, фінансово, порадами, діями. Це мої рідні, друзі, знайомі, однокласники, колеги по роботі, односельці, мудрі лікарі і навіть зовсім незнайомі мені люди.

Коли не вистачало коштів на лікування, ми змушені були звертатись по допомогу до людей. І знаєте — люди допомагали! Я безмежно вдячна всім за підтримку, сама б я не впоралась. І хоча найстрашніше вже позаду, Господь і далі посилає мені людей, які не дають мені «впасти», тому що боротьба продовжується, боротьба з самою собою.

В період лікування я познайомилась з жінками, які теж лікувались і мали такий же діагноз. Вони були для мене «ангелами», оточували турботою і підтримкою. З деякими із них дружу та спілкуюсь і досі.

2.jpg

З Яніною Соколовою в рамках фотосесії на підтримку кол-центру #ВАРТОЖИТИ

ЯК ЗМІНИЛОСЯ ВАШЕ ЖИТТЯ ВІДКОЛИ В НЬОГО ВТРУТИВСЯ РАК?

Частиною мого життя стало регулярне відвідування онколога та увага до змін у стані здоров'я. В перші 5 років ризик рецидиву найвищий, тож треба уважно спостерігати за змінами в організмі і відвідувати лікаря.

Хвороба зробила мене сильнішою, сміливішою, я стала більше любити себе, відкрила в собі любов до подорожей. Тепер без подорожей своє життя не уявляю і по можливості стараюсь десь бувати. Дуже гарні місця є не тільки за кордоном, а і у нас, в Україні.

Я почала дозволяти собі насолоджуватись життям — ходити на концерти улюблених артистів, в кінотеатр, їздити на екскурсії по замках. Наважилась навіть проїхатись верхи на конях (це дуже страшно, але воно того варте). Виступ дельфінів, контакт з ними — це взагалі щось неймовірне! Це такий шквал позитивних емоцій! Це ті речі, про які раніше я навіть і не мріяла, бо не було на себе часу.

ЧИ ПОТРІБНИЙ УКРАЇНЦЯМ КОЛ-ЦЕНТР ДЛЯ ОНКОПАЦІЄНТІВ?

Так, дуже потрібний.

Коли мені повідомили про діагноз, я не могла розмовляти, лише плакала годинами. Дуже була потрібна підтримка кваліфікованого онкопсихолога, а не просто так, для «галочки», адже як би не допомагали рідні в цій ситуації, все одно людина залишається «сама».

Також є проблема доступу до інформації про хворобу. Так було у мене: всю інформацію доводилося збирати самій по дрібках, доки я не змінила лікаря. Караськов Дмитро Анатолійович — прекрасний лікар, чудова, турботлива благородна людина зі щирою душею. Пацієнти дуже люблять його і я йому дуже вдячна. Лікар повинен бути з пацієнтом відкритий, розказувати все.

ЩО ПОРАДИТЕ УСІМ, ХТО ЛИШ ПОЧИНАЄ СВОЮ БОРОТЬБУ?

Хвороба зробила мене сильнішою, сміливішою, я стала більше любити себе, відкрила в собі любов до подорожей

Тим, хто бореться з цим недугом, хочу порадити: ніколи не падайте духом — це найголовніше в цій боротьбі. Не втрачайте надію — з Божою поміччю можна все здолати. А рідним, знайомим, друзям — терпіння і підтримки. Підтримка хворого — дуже важливий фактор на шляху до одужання.

ПРО ЩО МРІЄТЕ, НАТАЛЮ? ЩО РОБИТЬ ВАС ЩАСЛИВОЮ?

Щастя складається з маленьких дрібниць — випити смачну каву в затишному кафе, пройтися старовинними вуличками історичного міста, одягнути гарне платтячко, зробити гарну зачіску, адже це є невід'ємною частиною нас, жінок.

Рутина життя, на жаль, нас затягує і ми забуваємо про себе, забуваємо жити. І тепер хочеться встигнути пожити: встигнути побачити світ або просто виїхати до річки і посидіти біля вогню в тиші, зустріти ранок і побачити, як прокидається природа… Мрій дуже багато. Встигнути побачити, як моя донька одягне плаття нареченої...

Біля мене живе папужка, яку вдалося навчити розмовляти, приручити і, мабуть, любов до неї зародила в мені любов до тварин загалом. Тому у мене є мрія працювати біля тварин.

КОЛ-ЦЕНТР ДЛЯ ОНКОПАЦІЄНТІВ ТА ЇХНІХ БЛИЗЬКИХ

ЯК ЦЕ ПРАЦЮВАТИМЕ?

Кол-центр #ВАРТОЖИТИ матиме три окремі лінії допомоги для онкопацієнтів та їх близьких

Гаряча лінія допомоги

 

Експерти допоможуть отримати відповіді на будь-які запитання, пов'язані з онко. За принципом «рівний — рівному» на цій лінії працюватимуть онкопацієнти з ГО «Афіна. Жінки проти раку», які мають трирічний досвід надання фахової допомоги онлайн

Психологічна допомога

 

Професійні онкопсихологи зможуть надати онкопацієнтам та їх близьким необхідну фахову консультацію. До 22 липня 40 окнописхологів проходять навчання роботі на гарячій лінії, яке спеціально розробила для них Українська Асоціація Онкопсихологів під керівництвом начальниці штабу Алли Антонової

Таксі для онкопацієнтів

 

Наші партнери онлайн-сервіс Uklon і мережа АЗК WOG надають 10.000 безкоштовних поїздок для онкопацієнтів в 15-ти містах України. Безкоштовне таксі довезе онкопацієнтів в державний окноцентр і назад додому

bottom of page