top of page
blog_shcherbina.jpg
Юлія Щербіна
Діагноз сина Максима: гостра лімфобластна Т-клітинна лейкемія. В ремісії

ЮЛЮ, РОЗКАЖІТЬ ПРО СЕБЕ? ЧИМ ЗАЙМАЄТЕСЯ У ЖИТТІ?

Моє ім'я Юлія Щербіна. Я працюю менеджеркою з логістики у транспортно-експедиційній компанії. Найцікавіші мої захоплення ще попереду.

ЯК І КОЛИ ВИ ДІЗНАЛИСЯ, ЩО У ВАШОГО СИНА РАК?

Про діагноз «рак крові» у свого сина я дізналася 3 роки тому від лікарів відділення онкогематологічних захворювань з блоками інтенсивної хіміотерапії НДСЛ «Охматдит».

parents.jpg

Максим Щербіна з батьками та сестричкою

МОЖЕТЕ ПРИГАДАТИ СВОЇ ЕМОЦІЇ В ЦЕЙ МОМЕНТ?

Той день я запам'ятала на все життя. Не хочу розписувати його в деталях, лише скажу, що тоді я зрозуміла, що я нічого не хочу в житті, тільки аби моя дитина вижила. В той момент я дійсно усвідомила, що нічого в житті не вартує життя та здоров'я мого сина.

ЯК ПОЯСНЮВАЛИ СИНУ ЙОГО СТАН?

Пояснювати сину діагноз мені не прийшлося, адже лікарі постійно заходили у палату і говорили, що у будь-який момент у Максима може статися крововилив у головний мозок і щоб я була до цього готова. Але хіба мама може бути до такого готова?

На той час Максиму було 4 роки і 10 місяців, він сам усе зрозумів, зрозумів, що його життя може обірватись у будь-яку хвилину. А ще він сказав, що темні сили тут у палаті, і він їх відчуває.

sova.jpg

ЩО ДОПОМАГАЛО ВАМ НЕ ПАДАТИ ДУХОМ?

Здатися я не мала права, адже моя дитина, крім мене, нікому не потрібна, тим паче — онкохвора. І для того, щоб вийти моєму сину живому з відділення онкогематологічних захворювань, потрібно боротися, трудитися і ні на хвилину не здаватися як дитині, так і її батькам, іншого шляху не існує! Так почався довгий виснажливий шлях боротьби з хворобою. Коли Максим почав проходити високодозні блоки хіміотерапії, він став схожим на інших дітей у відділенні: лисий, без брів та вій, з глибокими синцями під очима та надзвичайно блідий, таке відчуття, наче ці діти — клони. Усі однакові, навіть неможливо розрізнити стать.

ЧОГО ВАМ НАЙБІЛЬШЕ БРАКУВАЛО НА КОЖНОМУ З ЕТАПІВ ЛІКУВАННЯ МАКСИМА?

Найважче для мене було усвідомлення того, що мій син онкохворий, а для Максима найважче було те, що він не такий, як звичайні діти, що для нього існує надзвичайно багато обмежень і що його життя — це суцільне лікування!

Максим Щербіна

ЯК ЗАРАЗ ПОЧУВАЄТЬСЯ МАКСИМ? ЩО ЧЕКАЄ ПОПЕРЕДУ?

На даний момент Максим у ремісії, життя нашої сім'ї поділилось на «до» та «після» хвороби, у мене з'явився страх смерті, і в період депресії цей страх постійно у моїй голові. І взагалі, цю ношу нести дуже важко, але значить так потрібно, тому що кожна людина проживає своє життя, проходить свій шлях, який дає їй Господь.
Я вдячна Господу, БФ «Таблеточки», лікарям та всім, хто нам допомагав, за те, що мій син має можливість жити на цій Землі, відчувати, радіти, любити, творити.

ЧОМУ ВИРІШИЛИ ДОЛУЧИТИСЯ ДО ПРОЄКТУ КОЛ-ЦЕНТР #ВАРТОЖИТИ?

Кол-центр і проєкт #ВАРТОЖИТИ потрібен для українців, адже наша система охорони здоров'я потребує змін та удосконалення, а проєкт такого плану може покращити життя людей та дати поштовх до нового, кращого рівня життя онкохворих людей.

car___.jpg

КОЛ-ЦЕНТР ДЛЯ ОНКОПАЦІЄНТІВ ТА ЇХ БЛИЗЬКИХ

ЯК ЦЕ ПРАЦЮВАТИМЕ?

Кол-центр #ВАРТОЖИТИ матиме три окремі лінії допомоги для онкопацієнтів та їх близьких

Гаряча лінія допомоги

 

Експерти допоможуть отримати відповіді на будь-які запитання, пов'язані з онко. За принципом «рівний — рівному» на цій лінії працюватимуть онкопацієнти з ГО «Афіна. Жінки проти раку», які мають трирічний досвід надання фахової допомоги онлайн

Психологічна допомога

 

Професійні онкопсихологи зможуть надати онкопацієнтам та їх близьким необхідну фахову консультацію. До 22 липня 40 окнописхологів проходять навчання роботі на гарячій лінії, яке спеціально розробила для них Українська Асоціація Онкопсихологів під керівництвом начальниці штабу Алли Антонової

Таксі для онкопацієнтів

 

Наші партнери онлайн-сервіс Uklon і мережа АЗК WOG надають 10.000 безкоштовних поїздок для онкопацієнтів в 15-ти містах України. Безкоштовне таксі довезе онкопацієнтів в державний окноцентр і назад додому

bottom of page