

Вікторія
Романюк
Діагноз: рак молочної залози
Співзасновниця ГО «Афіна. Жінки проти раку»
Керівниця штабу допомоги на гарячій лінії єдиного всеукраїнського кол-центру для онкопацієнтів та їх родичів
Facebook:
Вікторія Романюк
ВІКТОРІЄ, РОЗКАЖІТЬ ПРО СЕБЕ ЧИМ ЗАЙМАЄТЕСЯ У ЖИТТЯ?
Моя історія про рак схожа на багато інших. Адже з цією хворобою зіштовхується дуже багато людей. Майже у кожного в оточенні є хтось, хто захворів на рак. До того, як дізналась про діагноз, я була приватним підприємцем. Зараз моє основне заняття — це громадська діяльність. Життя змінилось кардинально. Й життя продовжується)
ЯК І КОЛИ ВИ ДІЗНАЛИСЯ ПРО СВІЙ ДІАГНОЗ?
Це було 4 роки тому. Одного дня я відчула ущільнення в грудях. Відразу ж звернулась до лікаря. Після ряду обстежень почула діагноз — рак. Я дуже добре себе почувала, була сповнена сил та енергії, тому для мене це було несподіванкою.
Мені здавалось, що я дивлюсь якесь кіно. Про себе і про рак. І я спостерігаю за цим шаленим сюжетом зі сторони. Тоді я майже нічого не знала про цю хворобу. У моїй родині ніхто не хворів. Тому ця тема якось була поза моєю увагою. Лише загальне уявлення та багато невідомого. До певного моменту...

ЩО ДАВАЛО ВАМ СИЛИ БОРОТИСЯ?
Була проблема, і її потрібно було вирішувати. Я досить швидко оговталась та розпочала лікування. У мене була величезна підтримка від рідних та друзів, чудові лікарі, які дали впевненість та допомогли пережити цей складний період життя. З самого початку хвороби я не приховувала свій діагноз, і мене підтримало дуже багато людей — знайомих та незнайомих. Тому в мене навіть думки не було, що може бути інакше, що я можу здатись. Я познайомилась з людьми, які теж лікувались і пережили рак. З багатьма із них дружу та спілкуюсь і досі. Мені ще дуже багато потрібно було встигнути зробити. Було багато планів.
Більшу частину лікування я проходила в Національному інституті раку. Щоразу, коли приїжджала із Луцька до Києва на хіміотерапію, мені потрібно було обов'язково побачити щось нове, хоча б просто на півгодинки, між лікарнею та поїздом, вийти на одній із станцій метро та прогулятися містом. Це були мої маленькі подорожі, адже я дуже люблю подорожувати.
Вікторія Романюк
Співзасновниця ГО «Афіна. Жінки проти раку»
Рак — це така ж хронічна хвороба, як і багато інших. Важливо не втрачати час, і розпочинати лікування. Не слухати тих, хто радить гриби та соду, а обрати онколога, якому ти довірятимеш
ЧИ ПРАВДА, ЩО РАК ЗМІНЮЄ ЖИТТЯ НА ДО І ПІСЛЯ? ЧИ ЗМІНИЛОСЯ ЩОСЬ У ВАШОМУ СВІТОГЛЯДІ?
У своєму житті я завжди займалась тим, що мені подобалось. Отримуючи кожен новий досвід, звісно ж, мій світогляд ставав ширшим. Але досвід це не тільки хвороба — кожен день життя приносить щось нове. Хвороба не змінює людину. Людина лишається такою ж, як була раніше.
Життя продовжується, змінюються лише його правила.
ВИ Є СПІВЗАСНОВНИЦЕЮ ГО «АФІНА. ЖІНКИ ПРОТИ РАКУ». ЧИМ ЗАРАЗ ДЛЯ ВАС Є ЦЯ СПІЛЬНОТА?
Спільнота — це моє життя, принаймні чимала його частина. Я пам'ятаю себе на початку діагнозу і знаю, як важливо чим саме буде заповнений той вакуум, який виникає із встановленням діагнозу. Я знаю скільки людей шукають інформації та підтримки, її вони знаходять в «Афіні». Я знаю, що можу допомогти іншим і роблю це.
.jpg)
Я пам'ятаю як шукала в Інтернеті інформацію про свій діагноз, як у мене не було грошей на необхідні ліки, бо лікування було досить дороговартісним. І я дуже хочу, щоб онкопацієнти не знали цих проблем.

ЩО РОБИТЬ ВАС ЩАСЛИВОЮ?
Щастя складається з маленьких дрібничок. Часто це прості буденні речі — смачна кава, вуличка нового міста, усе що надає смаку життю. Це люди, які мене оточують. У моєму житті багато неймовірно чудових людей.
Я щаслива, коли займаюсь тим, що приносить задоволення. Коли здорові мої рідні. Щастя для мене — бачити цей дивовижний світ.
В принципі для життя потрібно дуже мало. Я завжди ставлю питання: що можна додати, а не що забрати зі свого життя)
ЧОМУ ВИ ВИРІШИЛИ ДОЛУЧИТИСЯ ДО ПРОЄКТУ КОЛ-ЦЕНТРУ #ВАРТОЖИТИ?
Ідея кол-центру була на поверхні давно і ми давно про такий мріяли. Тому дуже раді, що знайшлись люди, які взялися втілити у життя цей проєкт і ГО «Афіна. Жінки проти раку» долучилась до створення кол-центру. Важливо, щоб більше людей, які захворіли на онкозахворювання, могли володіти необхідною інформацією. Віримо, що разом зможемо втілити ідею в життя та бути корисними людям.
Вікторія Романюк
з колегою, співзасновницею ГО «Афіна. Жінки проти раку» Ніною Резніченко на зустрічі команди кол-центру допомоги онкопацієнтів #ВАРТОЖИТИ

Яніна Соколова і Вікторія Романюк
на зустрічі команди кол-центру допомоги онкопацієнтів і їхніх родичів #ВАРТОЖИТИ
ЩО БИ ВИ СКАЗАЛИ УСІМ, ХТО ЩОЙНО ДІЗНАВСЯ, ЩО У НИХ ЗЛОЯКІСНА ПУХЛИНА?
Рак — це така ж хронічна хвороба, як і багато інших. Важливо не втрачати час і розпочинати лікування. Не слухати тих, хто радить гриби та соду, а обрати онколога, якому ти довірятимеш. Постійно з'являються нові ліки, удосконалюються протоколи лікування. Рак потрібно лікувати.
Живіть, наповнюйте життя новими змістами та цінуйте кожну його мить
КОЛ-ЦЕНТР ДЛЯ ОНКОПАЦІЄНТІВ ТА ЇХ БЛИЗЬКИХ
ЯК ЦЕ ПРАЦЮВАТИМЕ?
Кол-центр #ВАРТОЖИТИ матиме три окремі лінії допомоги для онкопацієнтів та їх близьких
Гаряча лінія допомоги
Експерти допоможуть отримати відповіді на будь-які запитання, пов'язані з онко. За принципом «рівний — рівному» на цій лінії працюватимуть онкопацієнти з ГО «Афіна. Жінки проти раку», які мають трирічний досвід надання фахової допомоги онлайн
Психологічна допомога
Професійні онкопсихологи зможуть надати онкопацієнтам та їх близьким необхідну фахову консультацію. До 22 липня 40 окнописхологів проходять навчання роботі на гарячій лінії, яке спеціально розробила для них Українська Асоціація Онкопсихологів під керівництвом начальниці штабу Алли Антонової
Таксі для онкопацієнтів
Наші партнери онлайн-сервіс Uklon і мережа АЗК WOG надають 10.000 безкоштовних поїздок для онкопацієнтів в 15-ти містах України. Безкоштовне таксі довезе онкопацієнтів в державний окноцентр і назад додому