top of page
photo (17).jpg
Тетяна
Жолнарська
Діагноз: рак шийки матки

ТЕТЯНО, РОЗКАЖІТЬ ПРО СЕБЕ. ЧИМ ЗАЙМАЄТЕСЬ В ЖИТТІ?

Мені 54 роки. В мене чудова доросла донечка. З нами живуть і по праву вважаються членами нашої родини лабрадор-ретривер Бурбон і проста кицька Фрося, яку нам підкинули на дачу. Я працюю з інвестиціями та фінансами. Робота вимагає дисциплінованості, виваженості, трохи дипломатії. Дуже люблю подорожувати. В подорожах відкриваю для себе, як це — жити простим життям в іншій місцині чи в іншій країні. Відкриваю для себе не тільки цікаві місця, а і побут, звички людей. Дуже люблю читати. Причому читати друковані, а не електронні книжки. Це неперевершено, коли ти береш в руки книгу і гортаючи сторінки занурюєшся в незвідані світи, які тобі відкриває автор!

ЯК І КОЛИ ВИ ДІЗНАЛИСЯ ПРО СВІЙ ДІАГНОЗ?

У 2009 році під час чергового обстеження у лікаря-гінеколога в мене виявили невелике новоутворення. Після обстеження поставили діагноз — рак шийки матки.

badge.jpg

Фотосесія для промоакції #ГОВОРИ від Фундації #ВАРТОЖИТИ

МОЖЕТЕ ПРИГАДАТИ СВОЇ ЕМОЦІЇ, КОЛИ ДІЗНАЛИСЯ, ЩО У ВАС РАК?

Сказати, що мене поглинула депресія чи в мене був якийсь відчай, не можу. Пам'ятаю, як йшла з готовим діагнозом через ботанічний сад
ім. Фоміна. Був початок квітня. Навколо все цвіло. Світило сонечко. І я вирішила — треба терміново кудись поїхати. І чим дальше, тим краще. Невідомо, як буде проходити лікування. Те, що я буду лікуватися і боротися — це навіть не обговорювалося. Тут же зателефонувала друзям, що займаються туристичним бізнесом і попросила відправити куди подалі. Так перед початком лікування ми з донечкою на 10 днів опинилися на Шрі Ланці. В мене була така можливість і я нею скористалася.

P60912-190530.jpg

«Дуже люблю подорожувати. В подорожах відкриваю для себе, як це — жити простим життям в іншій місцині чи в іншій країні».

ЧИ ВАЖКО БУЛО ПОВІДОМИТИ РІДНИМ І БЛИЗЬКИМ? ЯКОЮ БУЛА РЕАКЦІЯ?

Мої мама і тато на той час вже були в досить поважному віці (на жаль, їх зараз немає з нами) і їм я не наважилась сказати діагноз. Хоча, мені так здається, тато здогадувався під час мого досить тривалого лікування, що щось не так…

Доня, сестра, близькі друзі, колеги по роботі віднеслися з розумінням, підтримували і під час лікування, і в післялікарняний період.

_viber_2019-10-01_20.jpg
Інколи здавалося, що вже немає сил. Мабуть, не вистачало професійної психологічної підтримки

ЯК ЗМІНИЛОСЯ ВАШЕ ЖИТТЯ ВІДТОДІ, ЯК В НЬОГО ВТРУТИВСЯ РАК? ЧИ ВПЛИНУЛО ЦЕ НА ВАШ СВІТОГЛЯД?

До діагнозу я жила в якомусь режимі нон-стоп. Робота, дім, знову робота… і все це в шаленому темпі... І якось, коли я була у лікарні, одна моя подруга, до речі, за однією зі своїх освіт психолог, сказала:
«Сергіївна, це знак... десь там хтось подивився на тебе згори і сказав
«СТОП!», зупинись…» :)

Життя змінилось. До хвороби я дуже емоційно сприймала як поразки, так і перемоги. Зараз темп життя став спокійним. Не так емоційно все сприймаю. В новому сприйнятті життя мені допомогли заняття йогою. Ці заняття допомагають розібратися зі своїми почуттями, допомагають систематизувати думки.

20200812_085812.jpg

ПРО ЩО ВИ МРІЄТЕ, ТЕТЯНО? БЕЗ ЧОГО НЕ УЯВЛЯЄТЕ СВОГО ЖИТТЯ?

Як це не дивно, щастя — в деталях: в посмішках людей, в променях сонця, в цвітінні київських каштанів навесні, в тихій розмові з близькою людиною за філіжанкою кави, в ранковій пробіжці пустельним узбережжям, в незрівнянному ароматі свіжоспеченого хліба…. Намагаюсь не пропустити це.

ЧИ ПОТРІБЕН УКРАЇНЦЯМ КОЛ-ЦЕНТР ДЛЯ ОНКОПАЦІЄНТІВ?

«З нами живуть і по праву вважаються членами нашої родини лабрадор-ретривер Бурбон і проста кицька Фрося, яку нам підкинули на дачу».

Дуже потрібен. І жителі великих мегаполісів, і мешканці маленьких містечок за допомогою такого центру зможуть більш оперативно почати лікування, отримати психологічну допомогу, знайти відповіді на складні виклики цієї хвороби.

Послуга надання безкоштовного авто до державного медичного закладу і назад додому, яка надається у кол-центрі, дуже важлива, особливо для тих хворих, які знаходяться в періоді активного лікування. Особливо це важливо в теперішній час, коли боротьба з онкологічними захворюванням ускладнюється викликами COVID-19.

Не здаватися. Якщо є якісь сумніви щодо лікування — поспілкуватися ще з іншими спеціалістами. Не займатись самолікуванням. Вірити у свою перемогу над хворобою

КОЛ-ЦЕНТР ДЛЯ ОНКОПАЦІЄНТІВ ТА ЇХ БЛИЗЬКИХ

ЯК ЦЕ ПРАЦЮВАТИМЕ?

Кол-центр #ВАРТОЖИТИ матиме три окремі лінії допомоги для онкопацієнтів та їх близьких

Гаряча лінія допомоги

 

Експерти допоможуть отримати відповіді на будь-які запитання, пов'язані з онко. За принципом «рівний — рівному» на цій лінії працюватимуть онкопацієнти з ГО «Афіна. Жінки проти раку», які мають трирічний досвід надання фахової допомоги онлайн

Психологічна допомога

 

Професійні онкопсихологи зможуть надати онкопацієнтам та їх близьким необхідну фахову консультацію. До 22 липня 40 окнописхологів проходять навчання роботі на гарячій лінії, яке спеціально розробила для них Українська Асоціація Онкопсихологів під керівництвом начальниці штабу Алли Антонової

Таксі для онкопацієнтів

 

Наші партнери онлайн-сервіс Uklon і мережа АЗК WOG надають 10.000 безкоштовних поїздок для онкопацієнтів в 15-ти містах України. Безкоштовне таксі довезе онкопацієнтів в державний окноцентр і назад додому

bottom of page