top of page
blog.jpg
Світлана
Стьопочкіна
Діагноз: рак молочної залози

Facebook: 
Світлана Стьопочкіна

СВІТЛАНО, РОЗКАЖІТЬ ПРО СЕБЕ? ЧИМ ЗАЙМАЄТЕСЯ У ЖИТТІ?

Я мама, дружина, працюю у ІТ відділі бізнес-тревел компанії вже 15 років. Люблю подорожі, люблю гармонію, порядок у всьому. Люблю кіно, мелодрами і завжди розчулююсь, плачу від щастя або смутку вкінці фільму.

ЯК І КОЛИ ВИ ДІЗНАЛИСЯ ПРО СВІЙ ДІАГНОЗ?

15-ого квітня бул рівно рік. Тобто діагноз остаточно був підтверджений 15-ого квітня 2020 року. Як? При самоконтролі в душі нащупала у себе ущільнення в правій молочній залозі і закрутилося. Хоча я кожен рік проходила УЗД по плану і все було добре.

DSC03419_.jpg

МОЖЕТЕ ПРИГАДАТИ СВОЇ ЕМОЦІЇ, КОЛИ ДІЗНАЛИСЯ, ЩО У ВАС РАК?

Розпач, сльози, відчуття невідомого, складно було прийти до тями. Однак я точно знала, що потрібно лікуватися.

ЧИ ВАЖКО БУЛО ПОВІДОМИ РІДНИМ І БЛИЗЬКИМ? ЯКОЮ БУЛА РЕАКЦІЯ?

Важко, однак я зробила це одразу, як діагноз підтвердився. Реакція була різна. Чоловік дещо замкнувся в собі від страху, потім взяв себе в руки і мужньо пройшов цей шлях зі мною пліч-о-пліч кожну хвилину. 

Батькам було найважче, оскільки вони не знали чим допомогти і дуже хвилювались. Старший син багато розпитував і ми намагалися все по етапах йому роз'яснити.

20191127_112248.jpg

ЯК ЗМІНИЛОСЯ ВАШЕ ЖИТТЯ ВІДТОДІ, ЯК В НЬОГО ВТРУТИВСЯ РАК? ЧИ ВПЛИНУЛО ЦЕ НА ВАШ СВІТОГЛЯД?

Думаю так, хоча не могу сказати, що дуже сильно. Я більше стала любити життя і ще більше дякувати за те, що є. Однак ще багато роботи мені потрібно зробити :-)

Багато крутих і сильних людей я зустріла за минулий рік і це мегаважливо.

ПРО ЩО ВИ МРІЄТЕ, СВІТЛАНО? БЕЗ ЧОГО НЕ УЯВЛЯЄТЕ СВОГО ЖИТТЯ?

Я мрію про море з родиною. Про нову домівку з галявиною для дозвілля з дітьми і родиною. Про нові подорожі, які я обожнюю. Я мрію почути від своєї близької людини, яка зараз проходить також шлях лікування, що вона також одужала і щаслива!А взагалі я вже щаслива!

Все можна пройти, якщо є сила, бажання одужати і підтримка близьких.

ЧИ ПОТРІБЕН УКРАЇНЯМ КОЛ-ЦЕНТР ДЛЯ ОНКОПАЦІЄНТІВ?

Дуже потрібен. Коли ти чуєш свій діагноз перший раз, одразу виникає думка: «Куди бігти?». Людина не знає, які є онкоцентри, як туди попасти, до кого там іти і т д. Не кажучи вже про NCCN рекомендації по лікуванню того чи іншого виду раку. Якщо буде такий кол-центр, буде більше впевненості, що є у кого запитати і страх буде значно менший.

badge_.jpg

Не боятися питати лікарів про всі свої сумніви. Брати другу і третю, і навіть четверту думку, якщо є сумніви. Спілкуватися з психологом, бажано онкопсихологом, їх можуть порадити в онкоспільнотах. Здатися ти завжди встигнеш!

КОЛ-ЦЕНТР ДЛЯ ОНКОПАЦІЄНТІВ ТА ЇХ БЛИЗЬКИХ

ЯК ЦЕ ПРАЦЮВАТИМЕ?

Кол-центр #ВАРТОЖИТИ матиме три окремі лінії допомоги для онкопацієнтів та їх близьких

Гаряча лінія допомоги

 

Експерти допоможуть отримати відповіді на будь-які запитання, пов'язані з онко. За принципом «рівний — рівному» на цій лінії працюватимуть онкопацієнти з ГО «Афіна. Жінки проти раку», які мають трирічний досвід надання фахової допомоги онлайн

Психологічна допомога

 

Професійні онкопсихологи зможуть надати онкопацієнтам та їх близьким необхідну фахову консультацію. До 22 липня 40 окнописхологів проходять навчання роботі на гарячій лінії, яке спеціально розробила для них Українська Асоціація Онкопсихологів під керівництвом начальниці штабу Алли Антонової

Таксі для онкопацієнтів

 

Наші партнери онлайн-сервіс Uklon і мережа АЗК WOG надають 10.000 безкоштовних поїздок для онкопацієнтів в 15-ти містах України. Безкоштовне таксі довезе онкопацієнтів в державний окноцентр і назад додому

bottom of page