top of page
кавер_сайтред.png

Red Brunch

Київ / Львів / Вінниця / Дніпро
 

ДЕНЬ ДОНОРА

Red Brunch / День Донора це щомісячна подія по збору донорської крові на потреби онкохворих та військових від Фундації #ВАРТОЖИТИ та команди проєкту «Я, Ніна»

Запрошуємо усіх охочих стати донорами крові у Києві, у Львові,

у Дніпрі та у Вінниці. 

Кожен 1-й вівторок місяця

Ви маєте можливість здати кров на важливі потреби, а це — онкохворі, опікові відділення, пологові будинки, хірургія. З листопада 2019 День Донора одночасно проходить у Києві та у Львові, з вересня 2021 — у Вінниці, а з березня 2022 — у Дніпрі. Згодом подія стане всеукраїнською.

Обмеження за віком, вагою та протипокази

Донором крові в Україні може бути здорова людина віком > 18 років, вагою > 50 кг (Київ, Вінниця, Дніпро) та > 60 кг (Львів), яка не має протипоказів до донорства.
Якщо ви:

  • приймаєте ліки

  • хворієте, маєте хронічні захворювання

  • маєте проблеми з зором

  • чи стоїте на обліку

  • протягом останнього року у вас були будь-які хірургічні втручання чи процедури за допомогою голки

  • впродовж останнього року ви робили пірсинг або тату

  • у вас низький рівень гемоглобіну (рівень гемоглобіну визначають лікарі в день здачі крові) — донорство крові вам протипоказане або на тимчасовій або на постійній основі

—Pngtree—syringe vector illustration_5537584.png
—Pngtree—syringe vector illustration_5537584.png

Інформаційна підтримка донорів

Якщо у вас виникають запитання щодо донорства крові,  ви завжди можете написати нам у месенджер на нашу сторінку у Facebook і отримаєте вичерпну відповідь.

—Pngtree—syringe vector illustration_5537584.png

СЛІДКУЙТЕ ЗА АНОНСАМИ НАСТУПНОГО ЗАХОДУ ТА ДЕТАЛЬНОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ В ПОДІЯХ НА ФЕЙСБУК:

photo1639648541 (4).jpeg

FAQ
ЯК СТАТИ ДОНОРОМ КРОВІ?

 

Донором крові в Україні може бути здорова людина віком від 18 років, вагою від 50 кг (у Києві, Дніпрі, Вінниці) та від 60 кг (у Львові). Якщо з віком та кілограмами більш-менш зрозуміло, то яка ж це здорова людина, зрозуміти складніше.

Отже, здорова людина — це та, яка не має протипоказів до донорства. Іншими словами, якщо ви приймаєте ліки, маєте хронічні захворювання чи стоїте на обліку — донорство крові вам протипоказане чи на постійній основі, чи на тимчасовій.

А тепер перейдемо до деталей і ознайомимось які саме є протипокази до донорства. Вони діляться на 
тимчасові та абсолютні і ми рекомендуємо обов'язково ознайомитись з ними за посиланнями.

Чому ж існує такий величезний список протипоказів і навіщо вони, адже кров все одно перевіряють/тестують в лабораторії перед тим як видати пацієнтам в лікарні. Це все тому, що донорство в першу чергу — це турбота про донора, тобто працює принцип «не нашкодь собі». Адже погодьтесь, якщо людина потребує допомоги чи через підвищену температуру, чи має хронічне захворювання, до прикладу, псоріаз її організм потребує на даний момент відпочинку і лікування, а не навантаження. То ж спочатку турбуємось про себе і свій стан здоров'я, а вже потім — рятуємо інших.

Якщо ви не знайшли протипоказів у списках, значить потенційно ви можете бути донором крові. Та все ж звертаємо увагу, що список — це основа і в ньому є далеко не всі вказані випадки, враховуючи які людина не може стати донором.

Часто виникає питання
 «Чи можу я бути донором, якщо приймаю протизаплідні таблетки?» Якщо ви приймаєте їх з метою контрацепції, а не лікування — ви можете бути донором. Такі та багато інших питань турбують потенційних донорів, тож не соромтесь запитати в події на фейсбуці, або напишіть нам приватне повідомлення на сторінку Фундації #ВАРТОЖИТИ.

ЯК ПІДГОТУВАТИСЬ ДО ЗДАЧІ КРОВІ?

Ліки

Відмовся від аспірину, анальгіну та ліків, що їх містять

Виникли питання?

Не соромся запитати в події на фейсбуці

Реєстрація

Обов'язково зареєструйтесь!
Реєстрація відкривається за 2 тиждні до події


Чому обов'язково дотримуватися рекомендацій щодо харчування перед здачею?

Протипоказані продукти унеможливлюють проведення точного аналізу крові і визначення стану організму людини

Обов'язково візьміть документи

Обов'язково візьміть із собою паспорт та ідентифікаційний податковий номер.
Для іноземців чи осіб без громадянства — посвідку на постійне проживання на території України.* матеріал взято з ресурсу ДонорUA
bottom of page