top of page
blog_sasha_shut.jpg
Олександр
Шуть
Діагноз: меланома, ремісія.

PR-менеджер, основна робота — комунікації, спілкування, побудова іміджу. До PR — працівник банку, керівник банківського відділення.

Facebook:
Олександр Шуть

ОЛЕКСАНДРЕ, ЯК ВИ ДІЗНАЛИСЯ ПРО СВІЙ ДІАГНОЗ?

Прийшов до дерматолога, щоб перевірити родимки. Деякі з них змінились в розмірі, а це привід показати їх спеціалісту. Під час огляду лікарка звернула увагу на одну родимку і порекомендувала видалити її та відправити на біопсію. Через два тижні я дізнався, що це була меланома — дуже агресивна форма онкологічного захворювання шкіри.

МОЖЕТЕ ПРИГАДАТИ СВОЇ ЕМОЦІЇ, КОЛИ ДІЗНАЛИСЯ, ЩО У ВАС РАК?

Спочатку я сприйняв це спокійно, як не дивно. Навіть рідні хвилювались більше за мене. Я подумав, що впораюсь з цим, головне не панікувати, бо хвилювання точно не допоможе одужанню.

Після всіх обстежень виявилось, що в мене була дуже рання стадія, з дуже високою вірогідністю успішного лікування і ремісії. Це ще більше заспокоїло.

_1059832 (1).jpg

ЯК ЗМІНИЛОСЯ ВАШЕ ЖИТТЯ ВІДТОДІ?

Відтепер регулярні медичні огляди — частина мого життя. Не можна з'являтись на сонці без засобів захисту: сонцезахисного крему, темних окулярів, капелюха з широкими полями та одягу з довгими рукавами. Сонячні опіки — основна причина виникнення меланоми, тому ховатися від сонця і користуватися санскрінами варто всім.

Частиною мого життя стало регулярне самообстеження та увага до змін у стані здоров'я. Перші 5 років ризик рецидиву найвищий, тож треба уважно спостерігати за змінами в організмі і відвідувати онколога.

ЧИ МОЖНА ВБЕРЕГТИСЯ ВІД МЕЛАНОМИ?

Можу дати кілька порад, які допоможуть знизити ризик захворіти або виявити проблему ще на ранніх стадіях:

1. Не засмагати. Засмага насправді нам не потрібна. Це тимчасове модне явище на засмаглу шкіру. Ось відео з поясненням.

 

2. Влітку, високо в горах та в південних країнах уникайте прямих сонячних променів вдень. Вбирайтесь в просторий бавовняний одяг, головні убори з полями, відкриті ділянки шкіри змащуйте сонцезахисними кремами з рівнем захисту SPF 50.3. Ретельно обстежте свої родимки і спостерігайте за ними в динаміці. Якщо вони починають вести себе дивно: збільшуватись, змінювати колір, кровоточити, то негайно звертайтесь до дерматолога.

Найголовніше — живіть кожен день на повну. Радійте світанкам і заходу сонця, частіше дзвоніть рідним, робіть маленькі добрі справи

ЩО ДАВАЛО ВАМ СИЛ НЕ ВПАСТИ ДУХОМ І БОРОТИСЯ?

Підтримка рідних і спілкування з іншими пацієнтами, хворими на меланому. Коли бачиш, як лікуються пацієнти з більш пізніми стадіями, як вони долають всі незгоди та не втрачають оптимізму, стає значно легше. Ще варто отримати альтернативну думку, проконсультуватися з декількома лікарями, але головне налаштуватися на перемогу над хворобою і не псувати собі життя нервуючи. Не можна закриватись і мовчати про хворобу.

Рак — це лише діагноз. І він виліковний

ЧОМУ ВИ ВИРІШИЛИ ПІДТРИМАТИ ПРОЄКТ КОЛ-ЦЕНТР #ВАРТОЖИТИ?

Онкохворі дуже часто залишаються сам-на-сам зі своїми страхами, переживаннями і проблемами. Рідні не завжди можуть допомогти, лікарі завантажені поточною тяжкою роботою. А пацієнтам в діагнозі дуже важливо бути почутими. Ментальний спокій, прийняття свого діагнозу сприяють одужанню або полегшують стан.

photo (16).jpg

ЩО БИ ВИ СКАЗАЛИ УСІМ, ХТО ЩОЙНО ДІЗНАВСЯ, ЩО У НИХ ЗЛОЯКІСНА ПУХЛИНА?

Онкологічні хвороби виліковні. Сучасна медицина лікує такі хвороби, що навіть 10 років тому звучали, як вирок. Знайдіть пацієнтські організації, спілкуйтесь з людьми з таким же діагнозом, як у вас. Не бійтесь звертатись до онкопсихологів. Коли говориш про свою проблему, психологічно стає легше, ніж коли тримаєш все в собі. А коли впораєтесь із захворюванням, допомагайте іншим пацієнтам.

Найголовніше — живіть кожен день на повну. Радійте світанкам і заходу сонця, частіше дзвоніть рідним, робіть маленькі добрі справи.

КОЛ-ЦЕНТР ДЛЯ ОНКОПАЦІЄНТІВ ТА ЇХ БЛИЗЬКИХ

ЯК ЦЕ ПРАЦЮВАТИМЕ?

Кол-центр #ВАРТОЖИТИ матиме три окремі лінії допомоги для онкопацієнтів та їх близьких

Гаряча лінія допомоги

 

Експерти допоможуть отримати відповіді на будь-які запитання, пов'язані з онко. За принципом «рівний — рівному» на цій лінії працюватимуть онкопацієнти з ГО «Афіна. Жінки проти раку», які мають трирічний досвід надання фахової допомоги онлайн

Психологічна допомога

 

Професійні онкопсихологи зможуть надати онкопацієнтам та їх близьким необхідну фахову консультацію. До 22 липня 40 окнописхологів проходять навчання роботі на гарячій лінії, яке спеціально розробила для них Українська Асоціація Онкопсихологів під керівництвом начальниці штабу Алли Антонової

Таксі для онкопацієнтів

 

Наші партнери онлайн-сервіс Uklon і мережа АЗК WOG надають 10.000 безкоштовних поїздок для онкопацієнтів в 15-ти містах України. Безкоштовне таксі довезе онкопацієнтів в державний окноцентр і назад додому

bottom of page