top of page
blog_sasha.jpg
Олександра
Задорожних
Діагноз: меланома. В ремісії

Facebook:

Олександра Задорожних

ОЛЕКСАНДРО, РОЗКАЖІТЬ ПРО СЕБЕ.ЧИМ ЗАЙМАЄТЕСЬ У ЖИТТІ?

Я — менеджерка з підбору персоналу, рекрутер, в ІТ-сфері. Надаю послуги з кар'єрного консультування, складання резюме, пошуку роботи. Працюю вже більше 6 років у цьому напрямку. Окрім цього надаю послуги манікюру, педикюру, роблю депіляції, займаюсь розвитком власного бізнесу (мережевий маркетинг). Двічі на тиждень займаюся балетом.

118067116_3114566634.jpg

ЯКІ КОЛИ ВИ ДІЗНАЛИСЬ ПРО СВІЙ ДІАГНОЗ?

У жовтні 2018 року мені видалили родимку, яка була підозрілою, і за результатами гістології це була меланома, І стадія. Але історія моєї родимки розпочалася ще всередині серпня 2018 року… На початку серпня мені провели операцію з видалення серединної кісти і за кілька днів мама помітила, що родимка на животі якось виглядає інакше, дивно. Ще за кілька днів я пішла на огляд до дерматолога, але оскільки він не зміг мені тоді провести дерматоскопію, довелося за кілька днів прийти знову, але вже на огляд до завідуючого того ж шкірвендиспансеру. Він зафіксував певні ознаки диспластичності і призначив 1-1,5 місяці поспостерігати за родимкою, адже був шанс, що трансформація зупиниться і регресує. Зрештою, на повторному огляді змінених зон стало більше і він мене направив до онколога з діагнозом «диспластичний невус».

Одне із захоплень — балет

МОЖЕТЕ ПРИГАДАТИ СВОЇ ЕМОЦІЇ, КОЛИ ДІЗНАЛИСЯ, ЩО У ВАС РАК?

Я була готова почути вирок «рак» від онколога, адже відчувала, як захворювання прогресує ще до операції, тому не плакала на озвученні результатів гістології. Моя мама до останнього не вірила, що і мене також торкнеться цей демон, тому вона була шокована почутим діагнозом.

Для себе зрозуміла, що якщо зі мною вже стався рак, то наступне — це вже смерть, а я хочу і буду жити!

ЩО ДАВАЛО ВАМ СИЛИ БОРОТИСЯ?

Не зважаючи на свою готовність почути цей діагноз, мене зрештою морально підкосила дана ситуація і я протягом двох тижнів кілька разів на тиждень купувала собі маленьку пляшку пива зі снеками і таким чином гасила свій розпач… Однак, я досить швидко себе опанувала і сказала собі: «Ти пережила стільки потрясінь у своєму житті, дуже серйозних захворювань, у тебе не раз ставилися алергічні напади і тебе навіть витягали з того світу, а тепер ти хочеш здатися?! Ти ж могла щоразу підніматися з колін і йти далі, боротися за життя. І зараз зможеш!»

118277326_3105949037.jpg

ЧИ ПРАВДА, ЩО РАК ЗМІНЮЄ ЖИТТЯ НА ДО І ПІСЛЯ?

Після самоопанування я перейшла на максимально здоровий спосіб життя (записалася на програму від Аніти Луценко), змінила шкідливі харчові звички, повернулася до занять спортом (у домашніх умовах), почала більше приділяти увагу собі та своїм бажанням. Для себе зрозуміла, що якщо зі мною вже стався рак, то наступне це вже смерть, а я хочу і буду жити.

Дивіться в обличчя реальності. Перестаньте хвилюватися і спробуйте що-небудь зробити!

ЧИ МОЖНА ВБЕРЕГТИСЯ ВІД МЕЛАНОМИ? ЯКИМ ЧИНОМ?

Стандартно — це захист сонцезахисними засобами і намагатися уникати прямих сонячних променів у години пік. Але є й інші, неконтрольовані, ризики розвитку меланоми, як от у мене — збій у роботі імунної системи через тривале вірусне навантаження (герпес 7 типу).

118124280_2740200359.jpg

ЯКБИ РАК МОЖНА БУЛО ПОРІВНЯТИ З ЯКИМОСЬ ХУДОЖНІМ ПЕРСОНАЖЕМ, ХТО Б ЦЕ БУВ І ЧОМУ?

Волан-де-Морт. Ворог, якого мало хто бачив face-to-face, але багатьох він страшить і його вважають непереборним. Підступний. Використовує інших для свого існування та набирання сили. Ворог, якого все ж реально побороти, але для цього важлива своєчасність, спланованість війни та команда!

КОЛ-ЦЕНТР ДЛЯ ОНКОПАЦІЄНТІВ ТА ЇХ БЛИЗЬКИХ

ЯК ЦЕ ПРАЦЮВАТИМЕ?

Кол-центр #ВАРТОЖИТИ матиме три окремі лінії допомоги для онкопацієнтів та їх близьких

Гаряча лінія допомоги

 

Експерти допоможуть отримати відповіді на будь-які запитання, пов'язані з онко. За принципом «рівний — рівному» на цій лінії працюватимуть онкопацієнти з ГО «Афіна. Жінки проти раку», які мають трирічний досвід надання фахової допомоги онлайн

Психологічна допомога

 

Професійні онкопсихологи зможуть надати онкопацієнтам та їх близьким необхідну фахову консультацію. До 22 липня 40 окнописхологів проходять навчання роботі на гарячій лінії, яке спеціально розробила для них Українська Асоціація Онкопсихологів під керівництвом начальниці штабу Алли Антонової

Таксі для онкопацієнтів

 

Наші партнери онлайн-сервіс Uklon і мережа АЗК WOG надають 10.000 безкоштовних поїздок для онкопацієнтів в 15-ти містах України. Безкоштовне таксі довезе онкопацієнтів в державний окноцентр і назад додому

bottom of page