top of page
badge_julia_web.jpg

#мояісторіядонора

Насправді кроводача — це один із найлегших способів допомоги тим, хто дуже потребує цього! Зробіть свій вклад прямо зараз!
Інтерв'ю з дніпрянкою
Юлією Гарбуз в рамках
проєкту 
#таксідлядонора

ЮЛІЄ, РОЗКАЖІТЬ  ТРІШКИ ПРО СЕБЕ?

Мені 27 років . Народилася і живу у місті Дніпро. За спеціальністю я — провізор. Вже 4 роки працюю завідуючою аптечним пунктом при лікарні. Маю 2 вищі фармацевтичні освіти. В моїй родині є багато медиків, тож з дитинства мені були привиті такі якості, як милосердя, взаємопоміч, співчуття та допомога людям, які потребують цього.

IMG-39d4b1883e205810.jpg

КОЛИ ВИ ВПЕРШЕ НАВАЖИЛИСЯ БУТИ ДОНОРОМ І ЧОМУ?

Мрія стати донором з'явилась у мене з 18 років. Але вперше мені це вдалося зробити нещодавно — у січні цього року. До цього я мала проблеми зі здоров'ям, які заважали здійснити мою мрію. Але як тільки по всім показникам я підійшла в якості донора — відразу поїхала до центру здачі крові. Я звикла допомагати людям — благодійність, допомога дітям, яких покинули батьки... звикла не зупинятись на чомусь одному і донорство — це одна із частин моєї допомоги людям.

ЯК ВИ ОБИРАЛИ ДЕ САМЕ БУДЕТЕ ЗДАВАТИ КРОВ?

Перше, що я зробила — зареєструвалась на сайті ДонорUA. Там я обрала своє місто і пункт здачі крові. Це Комунальне підприємство Дніпровська обласна станція переливання крові. Подзвонила туди і дізналася всі деталі необхідні для здачі.

 

Хочу сказати, що там працює дуже ввічливий персонал, який повністю надасть вам всю інформацію і відповість на будь-які питання. Також в розділі реципієнти на сайті ДонорUA можна вибрати людину, якій зараз терміново потрібна кров.

А ви знали, що можна обрати реципієнта, якому ви будете здавати кров?
20200408_095352.jpg

Юлія Гарбуз планує стати Почесним Донором

ЯКІ БУЛИ У ВАС СТРАХИ ПЕРЕД ПЕРШОЮ КРОВОДАЧЕЮ І ЯК ВИ З НИМИ СПРАВЛЯЛИСЯ?

В мене був тільки один страх — втратити свідомість під час кроводачі. Пам'ятаю читала дуже багато форумів, на яких було написано як дівчата часто втрачають свідомість і це мене дуже лякало! Хочу сказати — на повторюйте моїх помилок! Якщо добре підготуватись і виконати всі правила перед кродачею — нічого такого не станется. Так було зі мною — я не втратила свідомість і не було навіть натяку на запаморочення. Було неймовірне відчуття легкості!

ЯК ГОТУВАЛИСЯ ДО КРОВОДАЧІ 

За три доби до кроводачі я починаю тримати дієту — не їм нічого жирного, солоного, копченого. Тільки овочі, фрукти (крім бананів), каші на воді, 2 літра води — обов'язково! Не приймати ніякі ліки, алкоголь.

Також важливо відпочити, добре поспати. На сніданок — вівсяна каша на воді , печиво та солодкий чорний чай. І гарний настрій! Це обов'язково.

ЯК ВИ ДІЗНАЛИСЯ ПРО ПОСЛУГУ #ТАКСІДЛЯ ДОНОРА Ш ЧОМУ ВИ ВИРІШИЛИ СКОРИСТАТИСЯ?

Дізналася про цю послугу із соціальної мережі Instagram. Зараз карантин і в нашому місті транспорт відкритий тільки для людей, які мають спец. пропуски. Я маю такий пропуск, але дістатися громадським транспортом до станції зараз займає не менше двох годин, тож послуга #таксідлядонора дуже потрібна в цей час!

Кількість донорів зараз знизилась вдвічі! При тому, що їх ітак завжди не вистачає . Ключовим моментом став саме транспорт. Тому, користуючись цією послугою, можна без проблем доїхати до центру крові і назад додому.

20200412_124918.jpg

ЯКІ ВІДЧУТТЯ У ВАС ВИНИКЛИ ПІСЛЯ КРОВОДАЧІ?

Після кроводачі мене переповнили емоції! В той момент я відчула себе найщасливішою людиною на планеті! Відчуття легкості та радості, що зробив гарний безкорисливий вчинок, без всякої за це винагороди! Просто так і від чистого серця! В моїх планах стати Почесним донором і якнайбільше допомагати людям!

Якщо правильно підготуватись до кроводачі — навіть запаморочення не відчуєте. Навпаки — буде неймовірне відчуття легкості!

ЩО ПОРАДИТЕ ТИМ, ХТО ВСЕ ЩЕ НЕ МОЖЕ НАВАЖИТИСЯ НА КРОВОДАЧУ?

Після першої кроводачі я своїм прикладом стала заохочувати всіх своїх знайомих та близьких. Якщо у вас немає протипоказань — не бійтесь зробити перший крок! Тільки подумайте, що одна порція крові може врятувати 3 життя!

На жаль, ми живемо в жорстокому світі і деякі цінності перестали відігравати головну роль в нашому житті .

Допомога один одному та співчуття — одна із найважливіших на мою думку! Відкрийте своє серце, зробіть цей крок, щоб стати кращими!

Насправді, кроводача — це один із найлегших способів допомоги тим, хто дуже потребує цього! Зробіть свій вклад прямо зараз!

bottom of page