Щодня 300 000 пацієнтів в україні потребують
донорської крові або її компонентів.
1 раз на 60 днів кожен з нас може СТАТИ ДОНОРОМ.
ЦЕ КОРИСНО, ЗРУЧНО, а ГОЛОВНЕ — БЕЗПЕЧНО.
В яких містах можна стати донором?
Більшість центрів крові вимагають, щоб донор здавав кров в межах свого місця реєстрації, а не проживання. Детальніше у цій статті Прописка і донорство крові.

Послуга #таксідлядонора працює в наступних містах:
Київ
Прописка донора не має значення. Здати кров у Києві може будь-який громадянин України, який матиме з собою документ, що посвідчує особу.

Обмеження для донора по вазі >50 кг
Полтава
Донорами крові та її компонентів в Полтаві можуть стати виключно донори, прописані в м. Полтава, які зможуть засвідчити документом свою прописку.

Обмеження для донора по вазі >50 кг
Львів
Донор повинен проживати у Львові не менше, ніж 6 місяців на момент здачі крові і мати документ, який це підтверджує (довідка з роботи, навчання, оренди житла тощо).
Громадянам, які мають посвідчення донора або пенсійне посвідчення, додаткових довідок не потрібно.

Обмеження для донора по вазі >60 кг
Дніпро
Прописка донора не має значення. Здати кров у Дніпрі може будь-який громадянин України, який матиме з собою документ, що посвідчує особу.

Обмеження для донора по вазі >50 кг
Одеса
Донорами крові та її компонентів в Одесі можуть стати виключно донори, прописані в м. Одеса, які зможуть засвідчити документом свою прописку.

Обмеження для донора по вазі >50 кг
Запоріжжя
Донорами крові та її компонентів в Запоріжжя можуть стати виключно донори, прописані в м. Запоріжжя, які зможуть засвідчити документом свою прописку.

Обмеження для донора по вазі >50 кг
Харків
Прописка донора не має значення. Здати кров у Харкові може будь-який громадянин України, який матиме з собою документ, що посвідчує особу.

Обмеження для донора по вазі >50 кг
Івано-Франківськ
Донорами крові та її компонентів в Івано-Франківську можуть стати виключно донори, прописані в м. Івано-Франківськ, які зможуть засвідчити документом свою прописку.

Обмеження для донора по вазі >50 кг
Суми
Донорами крові та її компонентів в Сумах можуть стати виключно донори, прописані в м. Суми, які зможуть засвідчити документом свою прописку.

Обмеження для донора по вазі >50 кг
Вінниця
Донорами крові та її компонентів у Вінниці можуть стати виключно донори, прописані в м. Вінниця, які зможуть засвідчити документом свою прописку.

Обмеження для донора по вазі >50 кг
Чернігів
Донорами крові та її компонентів в Чернігові можуть стати виключно донори, прописані в м. Чернігів, які зможуть засвідчити документом свою прописку.

Обмеження для донора по вазі >50 кг
Кривий Ріг
Донорами крові та її компонентів в Кривому Розі можуть стати виключно донори, прописані в м. Кривий Ріг, які зможуть засвідчити документом свою прописку.

Обмеження для донора по вазі >50 кг
Миколаїв
Донорами крові та її компонентів в Миколаєві можуть стати виключно донори, прописані в м. Миколаїв чи області, які зможуть засвідчити документом свою прописку.

Обмеження для донора по вазі >50 кг
Міста, в яких ми самостійно покриваємо вартість таксі для донорів і просимо вас допомагати фінансово, щоб забезпечити запаси донорської крові та її компонентів у всій Україні.
Біла Церква
Прописка донора не має значення. Здати кров у Білій Церкві може будь-який громадянин України, який матиме з собою документ, що посвідчує особу.

Обмеження для донора по вазі >50 кг
Хмельницький
Донорами крові та її компонентів в Хмельницькому можуть стати виключно донори, прописані в м. Хмельницький чи в Хмельницькій області, які зможуть засвідчити документом свою прописку.

Обмеження для донора по вазі >50 кг
Житомир
Донорами крові та її компонентів в Житомирі можуть стати виключно донори, прописані в м. Житомир чи в Житомирській області, які зможуть засвідчити документом свою прописку.

Обмеження для донора по вазі >50 кг
Чернівці
Донорами крові та її компонентів в Чернівцях можуть стати виключно донори, прописані в м. Чернівці чи в області, які зможуть засвідчити документом свою прописку.

Обмеження для донора по вазі >50 кг
Тернопіль
Прописка донора не має значення. Здати кров в Тернополі може будь-який громадянин України, який матиме з собою документ, що посвідчує особу.

Обмеження для донора по вазі >50 кг
Маріуполь
Донорами крові та її компонентів в Маріуполі можуть стати виключно донори, прописані в м. Маріуполь чи області, які зможуть засвідчити документом свою прописку.

Обмеження для донора по вазі >50 кг
Рівне
Донорами крові та її компонентів в Рівному можуть стати виключно донори, прописані в м. Рівне чи області, які зможуть засвідчити документом свою прописку.

Обмеження для донора по вазі >50 кг
Кропивницький
Донорами крові та її компонентів в Кропивницькому можуть стати виключно донори, прописані в м. Кропивницький чи області, які зможуть засвідчити документом свою прописку.

Обмеження для донора по вазі >50 кг
Херсон
Донорами крові та її компонентів в Херсоні можуть стати виключно донори, прописані в м. Херсон чи області, які зможуть засвідчити документом свою прописку.

Обмеження для донора по вазі >50 кг
Ужгород
Донорами крові та її компонентів в Ужгороді можуть стати виключно донори, прописані в м. Ужгород чи області, які зможуть засвідчити документом свою прописку.

Обмеження для донора по вазі >50 кг
Луцьк
Донорами крові та її компонентів в Луцьку можуть стати виключно донори, прописані в м. Луцьк чи області, які зможуть засвідчити документом свою прописку.

Обмеження для донора по вазі >50 кг
Черкаси
Донорами крові та її компонентів в Черкасах можуть стати виключно донори, прописані в м. Черкаси чи області, які зможуть засвідчити документом свою прописку.

Обмеження для донора по вазі >50 кг
Кам'янське
Донорами крові та її компонентів в Кам'янському можуть стати виключно донори, прописані в м. Кам'янське чи області, які зможуть засвідчити документом свою прописку.

Обмеження для донора по вазі >50 кг
Разом з вами на проєкт #таксідлядонора ми зібрали
* дані оновлюються щодня
458

Доброчинців
80 004

Вже зібрано, грн
-174 360

грн, витрачено на #таксідлядонора
1 453

Донорів замовило #таксідлядонора
4 359

Врятували людей
* кров 1 донора може врятувати 3 життя
2 000 000

Необхідно зібрати, грн
Як замовити послугу #таксідлядонора та підготуватись до кроводачі
1. Перейдіть на сайт ДонорUA та зареєструйтесь (або увійдіть в свій персональний кабінет донора, якщо Ви вже зареєстровані) та натисніть кнопку Хочу здати кров
2. Заповніть коротку реєстраційну анкету майбутнього донора.

3. Поставте галочку перед Даю згоду на обробку персональних даних.

4. Надішліть Ваші персональні дані і переходьте до кабінету донора.
5. Щоб запланувати свій візит в центр крові, оберіть пункт «Де здати кров» або «Запланувати кроводачу» з меню в лівій частині екрану .
6. На сторінці з'явиться перелік закладів, які знаходяться в місті, яке Ви вказали при реєстрації.
7. Вкажіть тип кроводачі, яку плануєте здійснити. Якщо Ви вперше донор крові — рекомендуємо вам обирати — цільну кров.

8. Оберіть день та час візиту. Це важливо, адже в центрі крові може одночасно знаходитись не більше 10 людей. Натисніть кнопку «Зберегти».
9. Натисніть кнопку Хочу отримати промокоди.
10. На сторінці з'являться два промокоди, використовуйте їх у мобільному додатку Uklon для планування поїздки

11. Прочитайте інструкцію з застосування промокодів

12. Введіть промокоди в додаток та замовте таксі

ВАЖЛИВО!
Ліміт вартості однієї поїздки в таких містах як Київ, Львів ,Одеса, Полтава, Дніпро, Запоріжжя, Харків, Івано-Франківськ, Суми, Вінниця, Чернігів, Кривий Ріг та Миколаїв.
становить 120 грн. При безготівковій оплаті поїздки, яка перевищує цей ліміт, решту суми буде автоматично відраховано з вашої картки.
В Житомирі, Хмельницькому, Чернівцях, Тернополі, Маріуполі, Рівному, Ужгороді, Білій Церкві, Херсоні, Кропивницькому, Луцьку, Кам'янському та Черкасах вартість поїздок покриватиметься в повному обсязі.

Чи можу я бути донором?
Донором може бути кожен дієздатний українець віком від 18 років. Ваша вага має бути не менше 50 кг, інакше забір крові може бути небезпечним для Вашого здоров'я (зверніть увагу, що вагові обмеження для донорів можуть відрізнятись у Вашому місті, наприклад, у Львові вага донора має бути >60 кг).

Щоб стати донором, Ви маєте пройти відповідне медичне обстеження у Центрі Крові, яке лікарі проведуть на місці. Також у Вас не має бути протипоказань, визначених МОЗ України (протипокази та поради для донорів описані в блоках нижче)

Абсолютні протипокази для донорства крові та її компонентів
Незалежно від давності захворювання та результатів лікування, донорами крові не можуть бути з наступними протипоказами:
Інфекційні та паразитарні захворювання

СНІД, носійство ВІЛ-інфекції, сифіліс вроджений або набутий, вірусні гепатити, позитивний результат дослідження на маркери вірусних гепатитів, усі форми туберкульозу, бруцельоз, сипний тиф, туляремія, лепра, хвороба Крейтцфельдта-Якоба, ехінококкоз, токсоплазмоз, філяріатоз, ришта, лейшманіоз.

Соматичні захворювання


 • злоякісні новоутворення, хвороби крові, органічні захворювання центральної нервової системи, повна відсутність слуху і (або) мови, психічні захворювання, наркоманія, алкоголізм, серцево-судинні захворювання (гіпертонічна хвороба II-III ст., ішемічна хвороба серця, атеросклероз, аритмії, тромбофлебіт, вади серця);
 • хвороби органів дихання (бронхіальна астма, бронхоектатична хвороба, емфізема легень, обструктивний бронхіт, пневмосклероз);
 • хвороби органів травлення (ахілічний гастрит, виразкова хвороба шлунка і дванадцатіпалої кишки);
 • захворювання печінки і жовчних шляхів (хронічні захворювання печінки, у тому числі токсичної природи і неясної етіології, калькульозний холецистит, цироз печінки);
 • захворювання нирок (дифузні і вогнищеві ураження нірок, сечокам'яна хвороба);
 • захворювання сполучної тканини, променева хвороба, хвороби ендокринної системи, хвороби лор-органів (озена, інші гострі і хронічні важкі гнійно-запальні захворювання), очні хвороби (висока міопія - 5 діоптрій і більше, трахома, повна сліпота, залишкові явища увеїту);
 • захворювання шкіри (псоріаз, еритродермія, екзема, червоний вовчак, пухирчасті дерматози, розповсюджені грибкові та гнійничкові поразки);
 • остеомієліт, оперативні втручання з приводу ампутації або резекції органа і трансплантації органів та тканин.

  Тимчасові протипоказання для донорства крові та її компонентів

Якщо у вас є захворювання, які не увішли у цей перелік, повідомте лікарю - питання про допуск до донорства вирішує лікар закладу переливання крові або відповідний фахівць. Взяття крові та (або) її компонентів у донора дозволяється лише за умови, що здоров'ю донора не буде заподіяно шкоди.
Жодних попередніх аналізів крові чи довідок не потрібно!
А що ж робити, якщо я не знаю свою групу крові?

В центрі крові вам визначать групу крові і навіть буде зроблено медогляд.
Бути донором — це відповідально, тому варто дотриматись правил підготовки й харчування перед донацією.Як підготуватись до здачі крові?
За три дні до здачі крові
Ліки
Відмовтеся від прийому анальгетиків і аспірину, а також ліків, що містять їх (ці речовини погіршують зсідання крові).
Чорниця
Не вживай чорницю — вона розріджує кров.
За два дні до здачі крові
Алкоголь
Не вживайте алкоголь.
Їжа
 • відмовтесь від солінь, а також копченої, гострої і смаженої їжї з численними спеціями;
 • не вживайте горіхи, фініки та банани (вони надто жирні), буряки (розріджує кров і понижує тиск) та чорницю;
 • не вживайте солодкі магазинні напої, чіпси, сухарики, халву, насіння, майонез, кетчуп, круасани та магазинні солодощі.
Чому обов'язково дотримуватися дієти перед здачею?
Протипоказані продукти унеможливлюють проведення точного аналізу крові і визначення стану організму людини.
За один день до здачі крові
Вживайте дозволені продукти
Вживайте в цей день хліб, сухарі, сушки, відварні крупи, макарони на воді без масла, овочі, фрукти (крім бананів — вони надто жирні). Рибу (короп) та м'ясо (курка, телятина) нежирних сортів у відвареному, печеному чи тушкованому вигляді.
Дотримуйтесь водного режиму
Дотримуйтесь водного режиму — не менше 2-х літрів негазованої води, додатково можна випити: солодкий чай, узвар, морс, компот чи мінеральну воду.
Виспіться
Обов'язково потрібно виспатись!
Відмовтесь від забороненої їжі
Пам'ятайте про заборону на жирну, смажену, копчену їжу, соління, яйця, молочні продукти, чорницю, буряк, горіхи та напої, які містять алкоголь.
Покладіть з собою документи
Складіть звечора з собою паспорт громадянина України та ідентифікаційний код, щоб не забути вранці.
В день здачі крові
Легкий сніданок обов'язковий
Легкий сніданок обов'язковий. Можете перекусити вареними крупами на воді або макаронними виробами без додавання вершкового масла. Також можна їсти хліб, сушку, сухарі (не магазинні снеки!), просте галетне і вівсяне печиво. Якщо є час та можливість - поласуйте пропареною рибою або відвареним м'ясом нежирних сортів.

Якщо ви не встигнете поснідати — ми пригостимо вас вівсяним печивом і чаєм просто перед здачею крові.
Не плануйте серйозних справ
Не плануйте в день здачі крові серйозних справ, інтенсивних фізичних навантажень, прийому алкоголю.
Не пийте каву
До здачі крові не пийте каву та інші напої — обмежтесь водою та чаєм.
Не паліть за 2 години і після
Пам'ятайте про заборону на жирну, смажену, копчену їжу, соління, яйця, молочні продукти, чорницю, буряк, горіхи та напої, які містять алкоголь.
Обов'язково візьміть документи
Обов'язково взяти з собою паспорт громадянина України та ідентифікаційний код.
Негромадяни України, на жаль, не можуть бути донорами крові, проте можуть бути донорами волосся.
Після здачі крові
 • відпочиньте протягом 10 хвилин;
 • з'їжте легку їжу та випийте солодкий чай;
 • протягом 2-3 годин не піднімайте нічого важкого рукою, з якої брали кров;
 • старайтесь уникати інтенсивних фізичних навантажень протягом наступних 12 годин;
 • не вживайте алкогольні напої раніше, ніж через 8 годин;
 • намагайтесь часто та регулярно харчуватися протягом двох діб;
 • вживайте підвищену кількість рідини протягом двох діб;
 • приходьте ще раз здати кров через відновний термін: після здачі крові повинно пройти не менше 60 днів, перш ніж донор зможе знову здавати кров.

>
Оплатити таксі для донора
Проєкт #таксідлядонора реалізується завдяки спільним зусиллям